Special Offers

Patarimai, kaip saugiai keliauti Lietuvoje pandemijos metu.

Vyriausybė nustatė reikalavimus, kuriais remiasi įvairias turizmo paslaugas teikiančioms įmonės. Svarbiausias iš jų yra reikalavimas žmonėms išsiskirstyti, t. y. laikytis saugaus ir protingo atstumo vienas nuo kito, kai ir kur įmanoma - visose viešosiose erdvėse, tokiose kaip parduotuvės, aptarnavimo objektai, taip pat viešos vidaus ir lauko vietos. Dispersija taip pat turi būti užtikrinta visuose viešuose renginiuose, jeigu jie yra leidžiami.

 

Pandemija nesibaigė. Griežtas visų fizinio atstumo ir epidemiologinių saugumo priemonių laikymasis ne tik kasdien, bet ir turistinėse kelionėse bei žygiuose išlieka būtinas saugumui užtikrinti.

 Keletas patarimų, kaip mėgautis Lietuva ir keliauti saugiai:

·         Būkite atsakingi - laikykitės 2 metrų atstumo!

·         Visose viešose erdvėse dėvėkite apsaugines kaukes.

·         Būkite atsargūs - laikykitės higienos! Venkite nereikalingo kontakto su bendrais paviršiais ir naudokite rankų dezinfekavimo priemonę.

·         Būkite atsakingi - nesigrūskite!

·         Laikykitės turizmo lankytinų vietų ir pramogų vietų saugos instrukcijų.

·         Jei įmanoma, užsisakykite bilietus internetu.

·         Atidžiai įvertinkite kelionės tikslą ir laiką. Pasirinkite mažiau žinomus turistinius objektus arba mažiau populiarų dienos laiką.

 
Į Lietuvą galite atvykti su turistine grupe, bet... reikia atsižvelgti į paslaugų vartojimo apribojimus, kurių pagrindinis reikalavimas yra sklaidos taisyklė viešose vietose. Todėl kai kuriais atvejais gali būti ribojami lankytojų, esančių vienu metu turistų lankomose vietose, skaičius.

 

Vyriausybės sprendimu, nuo spalio 26 d. įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų šalių sąrašas. Atsižvelgdama į patvirtintas Europos Tarybos rekomendacijas, Vyriausybė apsisprendė dėl nacionaliniu mastu taikomų kriterijų, kuriais remiantis visos Europos Sąjungos šalys skirstomos į keturias grupes šviesoforo principu, t. y. pagal spalvas – žalią, geltoną, raudoną ir pilką. Pagrindiniai šalių vertinimo kriterijai yra 14 dienų sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų, teigiamų tyrimų dalis procentais tarp atliktų tyrimų per 7 dienas, testavimo apimtys (tyrimų skaičius 100 tūkst. gyventojų) per 7 dienas.

Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia dėmesį, kad kai kuriose šalyse tam tikros dalies „spalva“ gali skirtis. Aktualų zonų žemėlapį galite pasitikrinti čia: https://www.ecdc.europa.eu/en/covid-19/situation-updates/weekly-maps-coordinated-restriction-free-movement

Atraskite naujų vietų - Lietuvoje gausu pakankamai gražių ir įdomių vietų, kad nesusigrūdus apsaugotumėte save ir kitus žmones!

 

Linkime saugių kelionių.

Visus patarimus apie neatrastas vietas Lietuvoje jums pasiruošusi atskleisti Amber Tours komanda.

Contact form
AmberTours on Facebook
Amber Tours Catalogs